
Voor de tweede keer op rij doet WVS mee aan ColSensation. Op 14 september beklimt ons team samen met honderden anderen sporters de Mont Ventoux, een berg in het zuiden van Frankrijk.
Het dertienkoppig WVS-team is al maanden hard aan het trainen om de top te kunnen bereiken. Uiteraard onder begeleiding van een fysiotherapeut, want met een hoogte van 1912 meter zal de berg een flinke beproeving worden. Sommigen gaan de uitdaging fietsend aan, anderen wandelend. Daarnaast zijn er twee hardlopers in ons midden.
Verschillende redenen, hetzelfde doel
De reden dat de deelnemers meedoen aan ColSensation verschilt, maar het doel is voor iedereen hetzelfde: zoveel mogelijk donaties inzamelen voor de bestrijding van kanker. Het streven is om daadwerkelijk iets te doen om kanker (op korte termijn) te laten verworden tot een chronische ziekte. Natuurlijk is daar veel onderzoek – en dus geld – voor nodig. Van de opbrengst gaat driekwart naar het KWF. Van de rest worden lokale kankergerelateerde doelen ondersteund.
Bloed, zweet en tranen
Vorig jaar werd er dankzij de inspanningen van alle Mont Ventoux-beklimmers meer dan 341.000 euro opgehaald. Daarvan kwam zo’n 16.000 euro van WVS vandaan. Vanwege de saamhorigheid, gezelligheid en impact die het had, is besloten dit jaar weer mee te doen.
Want dat het impact heeft om een dergelijke uitdaging aan te gaan, spreekt voor zich: het vraagt fysiek veel en brengt mentaal van alles teweeg. Deelnemers komen zichzelf gegarandeerd tegen en moeten hun grenzen verleggen, tijdens de beklimming zelf én gedurende de voorbereidingen. Denk aan emoties die loskomen en onverwachte hobbels op de weg. Ook is het ‘om geld vragen’ voor velen best spannend. De Mont Ventoux-beklimmers gaan dus niet alleen de strijd aan tegen kanker, maar ook met zichzelf. Oftewel: bloed, zweet en tranen… letterlijk!
Bingo en dikverdiende koeken
Ondertussen zetten ze alles op alles om zoveel mogelijk bij te dragen aan het goede doel. Iedere deelnemer hoopt tenminste 500 euro aan sponsorgeld op te halen. Ze doen dit ieder voor zich in hun eigen omgeving en samen door het organiseren van acties. Zo is er een speciaal broodje Mont Ventoux in de kantines van WVS te verkrijgen en zijn er bij de recepties heerlijke pakketjes met ‘dikverdiende koeken’ af te halen. Ook wordt aanstaande zaterdag, 25 augustus, een bingo en loterij gehouden. Op onze vestiging in Bergen op Zoom kun je die middag onder andere kaartjes voor de Efteling, een bloemenbon, een fiets, een goedgevulde boodschappentas en de enige echte Altrex-huishoudtrap winnen. Daarnaast belooft het vooral een gezellige bedoening te worden. Wil je dit niet missen én kans maken op een van die leuke prijzen? Dat kan! Stuur een mailtje naar Adrienne Ogier om je aan te melden. Een bingoboekje kost 10 euro, lootjes zijn 1 euro per stuk.
Doneren?
Je bent ook van harte welkom om ons op een andere manier te supporten. We willen natuurlijk de opbrengst van vorig jaar overtreffen of op z’n minst evenaren. De teller staat op dit moment op €8964,10, dus we zijn aardig op weg, maar we kunnen jouw hulp nog heel goed gebruiken. Doneren kan hier!
Het WVS-team heeft een eigen Facebook-pagina. Like deze om op de hoogte te blijven van alle inspanningen en de deelnemers aan te moedigen.
Wij zijn uiteraard hartstikke trots op onze toppers en wensen ze veel succes!